Om oss

STIFTELSEN FESTIVALKONTORET

Tre festivaler, ett team

Stiftelsen Festivalkontoret (SFK)har kontor i Oslo, og er et felleskap av filmfestivaler som har samlet seg under en felles paraply. Det startet allerede i 1991, da Film fra Sør så dagens lys på Universitetet i Oslo. Arabiske Filmdager gjennomførte sin første festival i 2011, da den arabiske våren slo ut i full blomst. Oslo Pix inviterte til mini-croisette mellom Saga og Klingenberg kino for andre gang juni 2018, og har allerede markert som en viktig byfest i hovedstaden. Samlet trakk de tre festivalene nærmere 50.000 besøkende det siste året, og da er ikke Stiftelsens andre aktiviteter gjennom året medregnet; med utekinoeventer, skoleturneer, film for de eldre og gøyale sprell på Verdens kuleste dag i regi av Sparebankstiftelsen.

Visjonen for stiftelsen er å spre filmglede til folk i alle aldre, med arrangementer gjennom hele året som gir gode filmopplevelser og festivalminner man ønsker å dele med andre. Gjennom våre filmfestivaler og annen aktivitet, skal vi vise at vi driver seriøst og er kompetente, spennende, nyskapende og internasjonalt orienterte. Vi prøver å kombinere idealisme med profesjonell organisering, og arbeider for verdier som åpenhet og respekt for menneskerettigheter. Våre arenaer finner du over hele byen, både utendørs og innendørs, og vår ambisjon er å sikre en lang fremtid for den globale filmkulturen.

Velkommen til film og velkommen til oss!

Faktura og postadresse:
Stiftelsen Festivalkontoret
Hausmannsgate 28
0182 Oslo
Norway

Merk faktura med navn på prosjektet

Organisasjonsnr:
876 705 192 MVA

Alle fakturaer sendes til mail@festivalkontoret.no 

 

Stab

 _MG_9886 copy

   

 

DAGLIG LEDER

 Ingrid Sølverud

 E-mail: ingrids@festivalkontoret.no 
 Tlf: (+47)  478 94 091  


 

Lasse

   

 KUNSTNERISK LEDER

 Lasse Skagen

 Mail: lasses@filmfrasor.no  
 Tlf: (+47) 95 81 42 73

 

Idag

   

PRODUSENT

Ida Gulbrandsen

Mail: idag@filmfrasor.no
Tlf: (+47) 90 52 77 02

 

Mads

   

PROGRAM- OG PRINTKOORDINATOR

 Mads Wølner Voss

 Mail: mads@filmfrasor.no 
 Tlf: (+47) 950 37 729

 

Pereirik

   

PROSJEKTLEDER SKOLE OG SØRFOND

Per Eirik Gilsvik

Mail: pereirik@filmfrasor.no
Tlf: (+47) 47 63 14 71

Cato

   

PROGRAMANSVARLIG OSLO PIX

Cato Fossum

Mail: cato@filmfrasor.no  
Tlf: (+47) 920 50 542 


Johanne

   

MARKEDS- OG KOMMUNIKASJONSKOORDINATOR

Johanne Svendsen Rognlien

Mail: johanner@filmfrasor.no 
Tlf: (+47) 92 69 69 35  

 

 JohnnyVaetNordskog_portrett_web_VN_3367    

PRODUSENT/ ARRANGEMENTSKOORDINATOR 

Åsa Paaske Gulbrandsen 

Mail: asa@filmfrasor.no 
Tlf: (+47) 480 07 292

 

     

 

 

 

   

 

       


  •